Jak dlouho trvá ježčí láska?

Jel jsem si do jižních Čech pro papoušky a domů se vrátil s celou zoo. Tak by se ve zkratce dala vyjádřit cesta developera Evžena Korce od zaníceného chovatele zvířat k majiteli zoologické zahrady, v níž dnes svůj domov mají na tři stovky zvířat. O tom, proč zoo v Táboře koupil, která zvířata ho doprovázejí od útlého dětství a jak se u zvířat zkoumá dlouhověkost, se dočtete v rozhovoru Judity Čapkové.

Nikoho nepřekvapí zjištění, že mezi domácí zvířata nejčastěji chovaná v tuzemských domácnostech patří psi a kočky. Podle tři roky starého průzkumu agentury Focus má doma nějakého mazlíčka 58 procent respondentů, z toho pak v 37 procentech případů dělá člověku společnost pes. Jedna věc je ale doma psa mít, druhá o něj správně pečovat, případně s ním, bez ohledu na vzdálenost, bezproblémově cestovat. Ačkoli léto a doba rodinných dovolených pomalu končí, období vhodné pro cestování se psem právě začíná. Které zásady je dobré dodržovat, aby se dovolená se čtyřnohým parťákem neproměnila ve zlý sen? I na to vám dáme odpověď.

Na opačném konci škály uvedeného výzkumu se ocitli králíčci a malí hlodavci. Ti učarovali šesti, respektive čtyřem procentům chovatelů zvířat. O tom, kolik tuzemských domácností si jako mazlíka vybralo prasátko či ježka, sice výzkum nehovoří, nicméně na stránkách magazínu vám je představíme. A kdo ví, zda se do nich na první pohled nezamilujete. Čtěte ale pozorně, protože byste mohli být chováním svého malého roztomilého ježečka poněkud rozladěni. A v případě miniprasátka nakonec tak trochu dopadnout jako starý pán v Trnkově Zahradě…

Přeji vám i vašim mazlíčkům příjemně strávené společné chvíle doma i na cestách.

Jana Hrabětová, vedoucí vydání

 

Stáhněte si přílohu v PDF

  Život se zvířaty 04 2020

Příloha ke stažení: Život se zířaty 4/2020