Dominika VeseláDominika Veselá je zkušenou advokátkou, která se specializuje na právo nemovitostí. Má mnohaleté zkušenosti s vedením nemovitostních transakcí, vyjednáváním smluv o dílo i se zastupováním v nájemních vztazích. Poradenství poskytuje jak klientům z řad nejsilnějších globálních firem, tak místním podnikatelům. S advokátní kanceláří Eversheds Sutherland spolupracuje už od roku 2011. Absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a obor Bankovnictví a pojišťovnictví na Fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze.

Ke svému působení v advokacii s trochou nadsázky říká: „Vypůjčím si citát z jednoho seriálu: ,Nestal jsem se právníkem, protože mám rád právo. Právo je nuda. Co ale nuda není, je práce pro naše klienty a s našimi klienty.‘ V Eversheds Sutherland se vždy snažíme měnit problémy, s nimiž za námi klienti přicházejí, na výzvy a ty společně a úspěšně zdolávat. To vše je ale možné jen s podporou celého týmu – skvělých odborníků, kteří pracují s obrovským nasazením, profesionalitou a vzájemným respektem. Podílet se na rozvoji v Eversheds Sutherland má zkrátka smysl. A nuda to rozhodně není.“

 

Petra KratochvílováPetra Kratochvílová se ve své praxi zaměřuje zejména na obchodní právo, svěřenské fondy a ochranu osobních údajů. Má také četné zkušenosti se zastupováním v řízeních před obecnými, insolvenčními a správními soudy. S advokátní kanceláří Eversheds Sutherland spolupracuje od roku 2016. Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

V Eversheds Sutherland se podílela na mnoha významných případech, zahrnujících například jednu z nejvýznamnějších transakcí v automotive letošního roku, a to prodej společnosti Strojmetal, či poradenství pro EGAP při přípravě a vyjednávání smluvní dokumentace pro záchranný program Covid+. Petra Kratochvílová se podílí také na vzdělávání firemních právníků a vede semináře zaměřující se na smluvní agendu.  

„Pro nás je velice důležité, aby spolu s firmou rostli i naši lidé, a v tomto případě bylo povýšení jednoznačným krokem, protože se jedná o klíčové členy našeho týmu. Věřím, že spolu s nimi poroste naše kancelář i nadále,“ říká řídící partner kanceláře Stanislav Dvořák. 

Eversheds Sutherland patří mezi TOP 15 globálních právních firem. Zaměstnává více než 5000 lidí v 70 kancelářích a 34 jurisdikcích v Evropě, USA, Africe, Asii a na Středním východě.