Povinnost vstupní prohlídky je součástí pojistné smlouvy při sjednání havarijního pojištění nebo některých připojištění k povinnému ručení. Výhody takzvaného samofocení jsou zřejmé - klient nikam s autem nemusí, takže uspoří nejenom palivo, ale i čas. Stačí mít chytré mobilní zařízení s fotoaparátem a připojením na internet, případně odkaz v SMS zprávě přeposlat někomu, kdo takové zařízení má a je ochoten pomoci. „Uvědomujeme si, že to každému nemusí vyhovovat, proto zároveň klientovi ponecháváme i možnost požádat o vstupní odbornou prohlídku vozidla technikem Global Expert,“ dodává Aleš Zethner.

Jak samofocení probíhá?

Není nutné si do mobilu instalovat zvláštní aplikaci, na klientovo telefonní číslo Kooperativa zašle SMS s odkazem. Tento odkaz si klient otevře v mobilním zařízení, následně jím pořídí a odešle fotografie požadovaných dokumentů a fotky vozidla. Pro úspěšné odeslání fotografií je samozřejmě třeba připojení k internetu.

Co všechno je třeba vyfotit?

Kooperativa požaduje fotografie vozidla z různých pohledů (čelní pohled, zadní pohled, zepředu zleva, zepředu zprava, zezadu zleva, zezadu zprava), detailů případného poškození vozidla, registrační značky a VIN, tachometru a velkého technického průkazu. Vozidlo musí být čisté, suché, nezasněžené. Je třeba fotit vozidlo za denního světla a kvůli odleskům bez blesku. Všechny fotografie musí být pořízeny ve stejnou dobu a na jednom místě. Proto je potřeba zvolit vhodné místo, aby bylo vozidlo ze všech stran dobře viditelné.