České zastoupení jedné z největších světových organizací provozující burzovní obchodování s finančními instrumenty Deutsche Börse Group posiluje svůj manažerský tým. Do funkce jednatele byl vedle Armina Borriese, Petera Holloviče a Martina Horčičky od 1. dubna nově jmenován Petr Strnad. Připojuje se k Martinovi Horčičkovi jako nový generální ředitel společnosti Deutsche Börse Services s.r.o.

„Jsem přesvědčen, že s Petrem Strnadem vytvoříme silný tandem a Petr pro mě zároveň bude silnou podporou při zvládání všech provozních, právních a finančních výzev, kterým v této době čelíme. Aktuální výzvy v souvislosti s pandemií covid-19 jsou v současné době jednoznačně nejvýznamnější, Petr Strnad je však díky svým minulým zkušenostem z pozice COO na ně plně připraven,“ řekl Martin Horčička. 

Deutsche Börse Group

Skupina je jedním z největších poskytovatelů mezinárodní obchodní infrastruktury a svým klientům nabízí široké portfolio produktů a služeb. Ty pokrývají kompletní procesní řetězec transakcí finančních trhů – od poskytování obchodních informací, indexů a analytických nástrojů (pre-trading), přes obchodní a clearingové služby (trading), až po vypořádání obchodů, správu portfolia a zajišťovací nástroje (post-trading). Skupina zároveň vyvíjí a provozuje IT systémy, které uvedené procesy podporují. V současnosti ve 43 lokalitách celého světa zaměstnává více než 9 000 lidí 110 národností. V České republice působí již od roku 2007 a zaměstnává zde více než tisícovku lidí.

Petr Strnad disponuje více než dvacetiletými zkušenostmi v oblasti financí, bankovnictví a poradenství, kde zastával různé vysoké manažerské pozice – od ředitele řízení rizik, přes provozního ředitele, až po roli člena představenstva.

Působil v Česku, na Slovensku, ale i na projektech v zahraničí pro korporátní banku, penzijní společnost či stavební spořitelnu. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a Fakultu mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. Hovoří česky, anglicky a německy.