Nejdůležitější pro zaměstnance firmy IKEA je péče o lidi a planetu. To alespoň vyplývá z firemního průzkumu z IKEA Česká republika. Právě Péče o lidi a planetu je jednou z osmi základních hodnot globální firmy. V praxi se tato péče projevuje například užíváním recyklovaných materiálů. Péče o lidi zase tím, že IKEA podporuje v rámci projektu Za bezpečný domov oběti domácího násilí. „Pokud za námi některý ze zaměstnanců přijde s takovým problémem, snažíme se mu pomoci například poskytnutím dovolené navíc, finanční pomocí či pomůžeme oběti sehnat psychologickou pomoc, zajistíme bezpečný příchod a odchod z práce či výměnu telefonního čísla,“ vysvětluje Onderka.  

IKEA zvítězila v rámci nezávislého průzkumu Nejlepší zaměstnavatelé společnosti Randstad v kategorii Maloobchod. „Z ocenění máme velkou radost, přisuzuje to zejména naší firemní kultuře. Je pro nás důležité, aby každý byl sám sebou a abychom všichni dbali na hodnoty společnosti IKEA, které jsou již 80 let neměnné,“ vysvětluje Onderka. Hodnot firmy je osm a od založení firmy zůstávají stejné. Mezi další patří například pospolitost, jednoduchost, odlišnost, která má smysl nebo hospodárnost.

Sérií podcastů Nejlepší zaměstnavatelé chtějí Hospodářské noviny ve spolupráci se společností Randstad zvýšit povědomí o posledních trendech v oblasti personalistiky skrze rozhovory se špičkami byznysu a průmyslu působícími nejen v Česku, nýbrž i po celém světě. Rozhovory z této série jsou podloženy mimo jiné daty z výše zmíněného průzkumu agentury Randstad.