Ohroženým skupinám pomáhají nejen neziskové organizace, ale i firmy, jejichž byznys se stáčí jiným směrem. Mezi ně patří například tabáková společnost JTI, která se věnuje podpoře Života 90, ale i pomoci samoživitelkám. Její aktivity v rozhovoru popisuje Eva Prokešová, manažerka JT International pro komunikaci a CSR pro Česko, Slovensko a Maďarsko.

Jaké projekty momentálně podporujete?

JTI dlouhodobě podporuje Tísňovou péči od Života 90 Nadosah určenou seniorům či zdravotně znevýhodněným lidem. Kombinace ústředny s reproduktorem, náramku s tísňovým tlačítkem a čidlem pohybové aktivity může v domácím prostředí zachránit život. Tísňovou péči Nadosah jsme také před čtyřmi lety nabídli zaměstnancům coby firemní benefit. Naši zaměstnanci tedy mohou využít tuto službu pro své blízké.

Spolu s Klubem svobodných matek pomohla naše společnost v době covidu bezmála dvěma desítkám samoživitelek rozjet nebo udržet své drobné podnikání, několika kandidátkám také pomohla koučováním a radou nalézt stále zaměstnání.

Podporujete nějakou zajímavou a exkluzivní charitu?

Jako exkluzivní partner podporujeme Oděvní banku, která spojuje ekologii a udržitelnost s podporou rodin v těžkých materiálních situacích. Oděvní banka nejen poskytuje oblečení těm, kdo ho potřebují, ale také povzbuzuje spotřebitele, aby se rozhodli pro udržitelný šatník.

JT International

JTI je druhou největší tabákovou společnosti v Česku. Prodává první i druhou nejprodávanější značku cigaret v Česku, Camel a Winston. Nedávno uvedla na trh také značku zahřívaného tabáku Ploom X s náplněmi Camel. JTI je dle prestižního hodnoceni Top Employer nejlepším zaměstnavatelem v Česku.

Pořádáte i CSR aktivity pro vaše zaměstnance?

Spolu s Životem 90 jsme například také pod vedením špičkového fotografa Františka Ortmanna připravili fotografický workshop pro naše zaměstnance v rámci Dne dobrovolnictví, kde vznikla řada přátelství mezi zaměstnanci a seniory. Fotografie můžete dodnes vidět v sídle Života 90.

Jaké jsou vaše aktuální aktivity? Jak vás mohou lidé podpořit?

Za pár dní se koná konference Good Company Circle, pořádaná ve spolupráci s Hospodářskými novinami, která je naší letošní nejviditelnější akcí. Jejím cílem je vytvořit otevřený prostor pro diskusi ohledně ESG témat zaměřených na sociální udržitelnost, ve které budeme sdílet užitečné rady i praktické zkušenosti. Na konference „Good Company Circle 2023, Summit udržitelného rozvoje“ dorazte 23. listopadu 2023 na Výstaviště v Holešovicích do Křižíkových pavilonů.

Good Company Circle 2023

Jak probíhá spolupráce komerčního a sociálního sektoru? Jaké výhody a někdy třeba i problémy přináší? Jak se k takové spolupráci dvou světů staví stát, legislativa a daně? A co přinášejí standardy ESG, tedy kvantifikované požadavky na firmy v oblasti životního prostředí, společenské odpovědnosti a diverzity vedení společnosti?

Odpovědi na tyto a mnohé další otázky budeme hledat společně s investičními specialisty, zástupci firemní i sociální sféry, právníky i představiteli veřejného sektoru, ministerstev a poslanecké sněmovny. Přítomnost představitelů veřejné sféry umožní dopodrobna zhodnotit aktuální nastavení daní, legislativy a práva včetně očekávaných změn v této oblasti.

Konference Good Company Circle 2023, Summit udržitelného rozvoje, se koná 23. listopadu 2023 na Výstavišti v Holešovicích v krásném prostředí Křižíkových pavilonů.

Článek vznikl ve spolupráci se společností JT International.

Text nevyjadřuje názor redakce.

Text nevyjadřuje názor redakce